Dziś 6 sierpnia – na kolskim cmentarzu ważny Odpust Przemienienia Pańskiego

Autor: kurier-kolski.pl | 05.08.2018

Przypominamy, że w poniedziałek (6 sierpnia) w liturgii Kościoła przypada święto Przemienienia Pańskiego, które w Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. (FARA) jest połączone z tradycyjnie wielkim odpustem na cmentarzu przy ul. Poniatowskiego w Kole. W kościele farnym nie są odprawiane w tym dniu Msze św., ale wszystkie są celebrowane na cmentarzu. Porządek Mszy św. jest następujący: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 (suma odpustowa z procesją) i 18.00. Podczas uroczystości gościmy w naszym mieście i na cmentarzu pielgrzymów. Można także otrzymać odpust zupełny. Podobny odpust w tym samym dniu odbywa się w Galewie pod Turkiem.

 

Odpust zupełny, czyli darowanie kar doczesnych, można uzyskać spełniając wymagane warunki: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej i modlitwa w intencjach papieskich.

Ofiary składane na tacę w tym dniu na cmentarzu będą przeznaczone na prace remontowe i zakładanie kolejnych odcinków chodnika w alejkach naszej wiekowej nekropolii.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w nabożeństwach odpustowych, a szczególnie w procesji odpustowej po Mszy o godz. 12:00. Przyjdźmy całymi rodzinami z dziećmi, uczmy je religijności i poszanowania naszej polskiej oraz katolickiej tradycji.

Źródło: Kolska Fara, foto: archiwum Redakcji KK

 

Jedna odpowiedź do wpisu

  1. Roma

    Chodnik na cmentarzu jest bardzo źle zrobiony. Jest nierówny wygląda jakby ziemia pod kostką nie była wyrównana

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526