W centrum Koła powstaje ekskluzywny apartamentowiec z wielkim podziemnym parkingiem. To jest lokalizacja! [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 20.07.2018

Aż trudno uwierzyć, że jeszcze niedawno była tu oblatująca z farby i tynku wiekowa kamienica, która groziła zawaleniem. Stała pusta wiele, wiele lat, i pewno rozleciałaby się na dobre, gdyby w końcu terenu tego nie nabył inwestor, który otrzymał pozwolenie na rozbiórkę i zaczął robić porządek. Kilka dni temu za ogrodzeniem zaczął się intensywny ruch. To maszyny rozpoczęły wybieranie i wywożenie gruntu. W miejscu tej „dziury” będzie wielki podziemny parking. To dolna część eleganckiego, super nowoczesnego apartamentowca z 29.mieszkaniami, który już wkrótce stanie się ozdobą ul. Sienkiewicza i całego miasta Koła. Ten 4-kondygnacyjny gmach jest propozycją dla osób poszukujących komfortu i elegancji oraz bezpiecznego zacisza w samym centrum miasta. Przedstawiamy „Apartamenty nad Wartą” w Kole przy ul. Henryka Sienkiewicza 6!

 

W końcu do Koła zawita nowoczesność, architektura i technologia XXI wieku! I to w samym centrum miasta, w miejscu, naprzeciwko dawnej Fabryki Fajansu, gdzie wcześniej stał zrujnowany budynek, a dookoła niego był ogromny bałagan i porastał metrowy chwast. Ale z tym już koniec!

Pamiętacie ten budynek? Przez kilkadziesiąt lat mieścił się tam zakład fotograficzny FOTO LUNA, ale gdy właściciel umarł, cała posesja zaczęła powoli niszczeć do tego stopnia, że dom groził zawaleniem. Budynek był bardzo stary, ale też niezwykle zniszczony przez upływ czasu i zaniedbanie. Mury dosłownie kruszyły się z ogromnego zawilgocenia. W końcu Konserwator Zabytków z Konina zgodził się na jego rozbiórkę. Na tyłach było ogromne wysypisko i stało wiele drewnianych, rozsypujących się szop. A wszystko porośnięte dzikimi krzakami i chwastami. Okropny obraz w samym centrum Koła!

Inwestor, firma Arenda Developer, projektując Apartamenty nad Wartą (do rzeki i kolskich parków mamy stąd dosłownie parę kroków), postawiła na nowoczesność, funkcjonalność i bezpieczeństwo. Tak właśnie powstał zachwycający projekt budynku, który stanie w najlepszej w naszym mieście lokalizacji! Stąd jest blisko wszędzie, a równocześnie wyjątkowo ekskluzywnie i komfortowo. Nie wierzycie? To spójrzcie na zdjęcia pod spodem!

Projektowany budynek jest urbanistycznym dopełnieniem istniejącej pierzei ulicy Sienkiewicza, stanowiącej ścisłą część centrum miasta Koło. Zarówno forma jak i materiały są spójne z istniejącą w tym miejscu zabudową. Jest to propozycja dla osób poszukujących komfortu i wyszukanego designu.

Przyjęta forma architektoniczna z jednej strony dopasowuje się do sąsiadującej zabudowy, a z drugiej strony posiada cechy wyraźnie współczesne, wzbogacając tę część miasta o wartość dodatnią. Eleganckie materiały, w postaci płyt włókno-cementowych nadają projektowanej formie eleganckiego i ponadczasowego charakteru. Budynek zaprojektowano 4-kondygnacyjny z podziemną halą garażową. Wszystkie kondygnacje dostępne są za pomocą klatki schodowej lub windy cichobieżnej. W części parterowej przewidziano miejsce na powierzchnie usługowe, z oddzielnymi wejściami od strony ulicy Sienkiewicza.

W obiekcie zaprojektowano 29 apartamentów o zróżnicowanej powierzchni, od lokali jednopokojowych (powierzchnia ok.35 m2) do apartamentów (powierzchnia ok.120 m2). Wszystkie mieszkania posiadają loggie, a apartamenty na ostatniej kondygnacji mają dodatkowo przestronne, duże tarasy, wykończone szkłem i stalą nierdzewną. Do wnętrz apartamentów będzie docierało słońce przez wysokie, sięgające do podłogi piękne okna. W podziemnej hali garażowej przewidziane są miejsce parkingowe dla każdego mieszkania oraz miejsce na rowery i wózki. Takich standardów jeszcze nigdy w Kole nie było!

Forma zabudowy to uzupełnienie pierzei ulicy Sienkiewicza w centralnej części miasta Koła. Dziedziniec to półprywatna przestrzeń dająca poczucie prywatności mieszkańcom. W przestrzeni tej zaprojektowano zieleń, chodniki, plac służący wypoczynkowi i rekreacji. Cały teren przeznaczony dla mieszkańców, został ogrodzony systemem bram, furtek, balustrad, ogrodzeń i murków oporowych dających mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa.

Dodatkowym atutem Apartamentów nad Wartą jest doskonała lokalizacja. Budynek w ścisłym centrum miasta daje każdemu komfort bliskości infrastruktury, potrzebnej w życiu codziennym (szkoły, przedszkola, urzędy, galeria handlowa i usługi).

Planowane oddanie apartamentowca do użytku to styczeń 2020.

Wielkim plusem nie tylko dla przyszłych mieszkańców, ale i dla estetyki całego naszego miasta, będzie uporządkowanie terenu z tyłu posesji, ale głównie z przodu. Jeszcze w tym roku wycięte zostaną 3 uschnięte drzewa stojące w tym rejonie. Powstaną też nowe trawniki, chodniki i miejsca parkingowe.

Inwestor uruchomił czytelną stronę internetową pod adresem: arendadeveloper.pl ,  gdzie można zapoznać się ze szczegółami oferty, w tym z opisem poszczególnych lokali. Jest tam również podany kontakt.

W sprawie apartamentów można skontaktować się telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem formularza.
Arenda Developer Sp. z o.o. Sp.k
ul. Toruńska 16a, 62-600 Koło
tel. 882 162 785 | e-mail: biuro@arendadeveloper.pl

Zachęcamy do obejrzenia pod spodem fotoreportażu oraz krótkiego nagrania wideo pokazującego prace budowlane przy powstającym obiekcie:

FOTOREPORTAŻ:

(materiał promocyjny)

22 odpowiedzi do wpisu

 1. PATRIOTA

  PIEKNY

 2. Kolanka z urodzenia

  Wszystko to dzieki naszemu wspanialemu Panu burmistrzowi Stanislawowo Maciaszkowi.Kochamy Pana i poprzemy w wyborach .Prosze nie przejmowac sie ujadajacymi pieskami.Wszyscy jestesmy z Panem !!

 3. virgin

  Kolanka na pewno nie jestes z Koła,aprędzej z jakiejs wsi podkościeleckiej. Nie zabieraj głosu jak nie masz pojecia!

 4. Kolanka od urodzenia

  To już nawet psy na byłego burmistrza ujadają? Straszne…a wszystko przez ten &… & 52

 5. Największy Plus tej inwestycji to sąsiedztwo. KPP..z Panem. Forynskim na czele. Bezpieczeństwo na. Bank !!!!!

 6. Lolek

  Inwestorem jest kolanka ,właściciela dwóch kamienic na Torunskej

 7. Nela

  Ten „okropny obraz” byl I nazawsze bedzie moimi korzeniami.❤

  • kurier-kolski.pl

   Wierzę i współczuję, że ten zabytkowy budynek zniknął, mnie też serce bolało, ale tam już był tak tragiczny stan, poprzedni prywatni właściciele doprowadzili go do takiej ruiny przez brak działań i remontów, że nic innego nie było można zrobić. Pozdrawiam

 8. PATRIOTA

  KORZENIE SĄ WAŻNE ALE NIERAZ PRÓCHNIEJA I TRZEBA ZROBIĆ COS NOWEGO

 9. Anonim

  Brawo Pan Stanisław!

 10. Mleczarz Probst

  Czy jeśli w Kole powstanie nowy kiosk, w centrum zasadzą nowe drzewko, ktoś kupi sobie nowy obraz i przybije go do ściany, albo obwodnicą będzie przejeżdżać jakaś gwiazda filmowa i zatrzyma sie na czerwonym świetle to to wszystko będzie zasługa burmistrza? Czym wy sie podniecacie?

 11. czytelnikkk

  A to dlatego remontowany będzie ten odcinek Sienkiewicza, pod nowy blok ? Tak jak ul 3 maja była „odwieżona” do hotelu tylko. No i blisko nowej Biedronki będzie 🙂

 12. obituary

  Ej rada seniora- milczeć dżihad Maciaszka- Milczeć – stare już nie wróci i donoszenie na najbliższych i znajomych , już co niektórzy uciekają na chorobowe 🙂
  TO JEST INWESTOR PRYWATNY – NIE MAJĄCY NIC WSPÓLNEGO ZE SZTASKIEM .

 13. Mieszkanka Koła

  Kto z imienia i nazwiska jest inwestorem tego apartamentowca w Kole ?

 14. jurand

  Co za bzdury jakiś czubek pisze jaki burmistrz kobieta z koła buduje na swojej prywatnej działce budynek i tyle . A jak tak kochasz pana Stanisława to weź z nim ślub i miejcie dużo dzieci 500+ czeka

 15. IZA

  Inwestor buduje tylko błota wywożonego kołami ciężarówek nie ma kto sprzątać. Powstaną nowe budynki i zniszczona ulica -zapchana kanaliza.

 16. Z pod Koła

  Burmistrz posprząta, niema wkładu budowe to choć fale zrobi

 17. Michał

  Ciekawe kogo będzie na to stać

 18. Ciekawski

  Morze by tak redakcja porobiła zdjęcia na ulicy 3-go maja jak błoto z tej budowy zanieczyszcza całą ulicę? Rolnik jak wiezie zboże i mu się na zakręcie trochę wysypie to Policja zaraz się znajdzie i wypisze mandat. Tu tak blisko Policji i nikt nic nie widzi tumanów kurzu?Ciekawe jakie powiązania ma Deweloper z Władzami że jest bezkarny i nadal zanieczyszcza ulicę? Ktoś już tu mądrze napisał że wystarczy wywrotka tłucznia na tej drodze wyjazdowej z budowy .Dopóki kierownik budowy nie zostanie ukarany to nic w tej sprawie nie zrobi,a mieszkańcy łykają ten kusz w tym upale.

  • kurier-kolski.pl

   A co to zmieni? Widziałem kilka razy, że zmiatają to z ulicy, sprzątają. To jest kwestia administratora ulicy, a nie mediów. Inne media pisały już o tym. Byłe efekt? Nie sądzę. Pozdrawiam. Mariusz Kozajda

 19. Ciekawski

  Oczywiście p.Kozajda na układy nie ma rady.Tylko nie zależny dziennikarz może takie sprawy napiętnować i nagłaśniać.Efektu nie będzie- po co się narażać.

  • kurier-kolski.pl

   Kiedy ja się narażałem przez wiele lat, pisałem o układach i nieprawidłowościach, to Pan tego nie wiedział? Jako jeden jedyny pisałem o wielu sprawach. Nikt inny wtedy z dziennikarzy nie narażał się. Wszyscy milczeli. Poniosłem tego srogie konsekwencje. Więc proszę mnie nie obrażać, bo sobie tego zwyczajnie nie życzę. Skoro nie ma Pan rozeznania w sprawach miasta i w tym co piszę od 25 lat, to proszę nie zabierać głosu. A co do ul. 3 Maja, to powtórzę: inne media lokalne pisały o tym już wcześniej. I co, jest efekt? Nie ma! Poza tym to ja decyduję o tym jakie tematy będą poruszone. Nie ze względu na stronniczość i nierzetelność, ale ze względu na brak czasu na zajęcie się wszystkimi sprawami. Pozdrawiam. Mariusz Kozajda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526