Sprawa Dziennego Domu Seniora ma trafić do Prokuratury! Na sesji nie było wiceburmistrz ani nikogo z urzędników [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 10.07.2018

Po raz kolejny w tej kadencji samorządu w sali sesyjnej Ratusza w Kole doszło do absurdalnej sytuacji, gdy na sesji Rady Miejskiej nie zjawiła się Wiceburmistrz ani żaden z podległych jej urzędników. Okazuje się, że wszyscy odpowiedzialni za Dzienny Dom Seniora, wzięli sobie akurat wczoraj urlopy. Przypadek? Przyszła za to grupka znanych z wcześniejszych sesji seniorów z profesjonalnie przygotowanymi transparentami z hasłami popierającymi burmistrza i krytykującymi Radę. 17 radnych było zszokowanych całą tą sytuacją. W ciągu ponad godzinnego posiedzenia emocjonalnie dyskutowano i wysłuchano sprawozdania członków Komisji Rewizyjnej, którzy w piątek byli w Domu Seniora na niezapowiedzianej kontroli. Jej wyniki wywołały konsternację i niedowierzanie obecnych na sali. Taki ogrom nieprawidłowości jaki – jak twierdzą – zastali na miejscu, jest porażający!!! Nie tylko potwierdza ustalenia kontroli Wojewody, ale jest dużo większy! Radni podjęli decyzję o likwidacji Rady Seniorów oraz w przyjętym jednogłośnie stanowisku żądają od wiceburmistrz zaprzestania działalności Domu Seniora, a całą sprawę zamierzają zgłosić do organów ścigania. Pod spodem nagranie – retransmisja obrad sesji. Zachęcamy do obejrzenia i komentowania.

 

Jak można było dowiedzieć się z posiedzenia Rady, prowizoryczne wyliczenia świadczą o tym, że koszt miesięcznego utrzymania Dziennego Domu Seniora w Kole to rząd wielkości około 40.000 zł. W tym główną kwotę stanowią wynagrodzenia pracowników: byłej p.o. kierownik MOPiPR, która została przerzucona w tej instytucji z pensją kierowniczą do UM, a w zakres obowiązków dano jej sprawę Domu Seniora, nowo zatrudnionego pracownika oraz sprzątaczki. Do tego dochodzi utrzymanie budynku i zamawiane codziennie jedzenie z kateringu.

Jak m.in. ustalili radni, nie zostały zatrudnione ani pielęgniarka, ani żaden rehabilitant, co było wcześniej w zamiarach. Radni ustalili, że do Domu została zakwalifikowana (podobno w większości niezgodnie z procedurami i kryteriami) grupa starszych osób, ale nie takich, którzy są samotni czy niezaradni, ale osoby nie spełniające tych przesłanek, a więc Dom nie pełni funkcji, jaką powinien.

Okazuje się, że Wojewoda Wielkopolski po kontroli swoich urzędników w Dziennym Domu Seniora w Kole nie tylko cofnął 240.000 przyznanej dotacji i kazał zwrócić wraz z odsetkami, ale cofnął też tegoroczną dotację na działalność Domu w kwocie 108.000 zł! Przez to nie ma pieniędzy na dalsze funkcjonowanie placówki.

Na sali była grupa starszych osób z transparentami i kilkakrotnie dochodziło podczas sesji oraz już po niej do ostrych ścięć z radnymi, a nawet pyskówek. Radni w czasie obrad zwracali się do tych osób i do słuchających przez media mieszkańców, że to nie oni niszczą Dom Seniora, bo przecież oni zabiegali o jego powstanie i podjęli wszystkie stosowne decyzje, ale przysłana przez Wojewodę Wielkopolskiego kontrola z Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu wykryła szereg nieprawidłowości, a przeprowadzona kilka dni temu kontrola Komisji Rewizyjnej (radne: Teresa Brzoska i Elżbieta Tamborska) nie tylko potwierdziła to wszystko, ale dopatrzyła się kolejnych. Nad funkcjonowaniem Domu czuwa natomiast Urząd Miejski w Kole i jego pracownicy, z których NIKT nie pojawił się na sesji, by chociaż próbować wyjaśnić zaistniałą sytuację.

Tekst stanowiska Rady Miejskiej w Kole w sprawie sytuacji dotyczącej Dziennego Domu Seniora:

Rada Miejska w Kole wzywa Panią Wiceburmistrz Elżbietę Modrzejewską do zaprzestania prowadzenia przez Urząd Miejski w Kole dalszej działalności Dziennego Domu Seniora w Kole i niegenerowanie dalszych wydatków na ten cel. W zakresie stwierdzonych nieprawidłowości Rada Miejska skieruje sprawę do organów ścigania.

95 odpowiedzi do wpisu

 1. Kolanin

  Mam wrażenie ,ze nieporadni tylko myślą -co by tu jeszcze spieprzyć…Wstyd lemingi.To wasza ostatnia kadencja.

 2. Patriota

  Do Kolanin: to wg Ciebie Pan Wojewoda Hoffmann z PiS, przedstawiciel rządu na naszym terenie, to też „leming”? Słyszysz sam siebie ,widzisz i rozumiesz co piszesz ?

 3. Anonim

  Brawo pan burmistrz Maciaszek ! !! Prosze wytrzymac i wrocic zrobic porzadek z tymi radnymi wylac ich wszystkich do rynsztoka

 4. Banan

  Kolanin i anonim to ormo

 5. kiks

  a Banan to prosty pzpr-owiec i sprzedawczyk.Oni myśleli ,ze na starość w domu seniora sie pobawią,a tu figa i teraz kwiczą…

 6. Ewa

  Bardzo cenię pracę komisji rewizyjnej ,co z tego wynika ? Przykładem jest protokół i zalecenia pokontrolne w MDK i innych instytucjach .

 7. Mleczarz Probst

  Ja też cenie ich pracę i to bardzo. Tylko najgorsze jest to że ich praca jak na razie (niestety) idzie na marne. No chyba że nowy burmistrz zapozna sie z tymi dokumentami i zrobi w tym urzędzie wreszcie porządek, no i w spółkach.

 8. Mleczarz Probst

  Aha, zapomniałem dodać że dawno nikt mnie nie tykał na Kurierze. No dalej klakiereczki….

 9. Mleczarz Probst

  Brawo Pani Burmistrz

 10. Anonim

  Ha Ha Ha…

 11. Yeti

  Mleczarz nie tylko burmistrz jest od robienia porządku w urzędzie. A kto zrobi porządki z burmistrzem i jego świtą?Radni mają funkcję kontrolną i powinni tez dopilnowywać wiele spraw.Nie zapominaj o tym.

 12. lok

  brawo radni rozliczyc tych pseudo naczelnikow odpowiedzialnych za dom seniora i straty dla finansow miasta kola nabor do domu seniora powinien byc wnikliwie rozpatrywany

 13. Mleczarz Probst

  Znowu ktos sie pode mnie podszywa. Żal…
  A ty yeti nie głos herezji

 14. IZA

  Jak tak sobie myślę że te dwie panie radne z kontroli to celowo robią zamieszanie bo chcą przejąć Dom Seniora pod Szyldem uniwersytet trzeciego wieku.Tak ćwierkają wróble na mieście. Dlatego tak one są w tą sprawę zaangażowane.

 15. Mieszkanka Koła

  A czy to tak można przejąć Dom Seniora.? Dom Seniora jest to obiekt Gminy Miejskiej i co do tego mają radne. Dlaczego się czepiacie tych Pań, a zarazem Komisji Rewizyjnej, powinniście się cieszyć, że oni kontrolują.

 16. Anonim

  @mleczarz probst
  ale się podnieciłeś…

 17. kiks

  Ciekawe jak kontrolują? Jak same mówią ,ze nie maja dokumentów,tylko jakieś „wyrwane z rak brudnopisy”,To skąd wzięły takie głupie wnioski,z sufitu?Przecież to są jaja a nie kontrola.

 18. Anonim

  Odpowiedź na pytanie kto jest winny tej sytuacji z Domem Seniora jest bardzo prosta, a mianowicie kogo i dlaczego nagle nie było na tej sesji ? nie przyszli mając czyste sumienie ? a po drugie kto tych ludzi sprowadził do urzędu ? droga prowadzi do jednej osoby… więc seniorzy nie jest taki święty

 19. Ja

  Rozliczyć przede wszystkim pseudo radnych z tego całego smrodu jaki panuje w naszym mieście.

 20. Snikers

  J…ac ta pseudo radę ich należy rozliczyć !!!!!

 21. Kobra

  Pamiętamy sesje budżetową ,z poprzedniego roku,jak rada robiła pod górkę p.Burmistrz.albo jak kombinowali na lutowej sesji,tez z budżetem odnośnie Domu seniora.To kto jest winny opóźnieniu,.Rada cały czas działa na szkodę miasta

 22. IZA

  Brawo Kobra ! Rada od początku działa na szkodę rozwoju miasta, szkoda że inni tego nie widzą. Jeszcze tak beznadziejnej rady nie było. Czas na zmiany bez wyjątku. Wybierajmy odważnie nowych ludzi z autorytetem.

 23. No no

  Chyba by wstydu jedno i drugie i tak dalej nie posiadało aby doić jak krowę dojną to nasze miasto

 24. Anonim

  Radni bezradni…no koment

 25. xr

  To se pogadali a co Rada Seniorów nie po waszej myśli ???

 26. Heroina

  Do IZA: gdzie masz tych ludzi z autorytetem? Pokaż nam takich, daj kilka nazwisk to się pośmiejemy bardziej z Ciebie i Twoich żałosnych komentarzy

 27. Brawo Pani Burmistrz jest Pani odpowiednią osobą na to stanowisko wreszcie niech te stare pruchna z Rady odejdą i przestaną mącić mają swoje koryta niech ich pilnują za długo już dokuczają mieszkańcom w pizduz nimi!

 28. Tojeto

  Autorytet to ta co pomija wszelakie prawa równe dla obywatela i załatwia dla sąsiadek aby sobie uprzyjemniać kontakty. Jeżeli mało zrozumiane to odwołuje do realiów zawartych w archiwum.

 29. airam

  Coz tu dodac? Rada spala w radzie i naraz komisja rewizyjna byla na kontroli w domu seniora, bo sie pali. A gdzie byli radni, nawet przechodzacy obok, ze nie wejrzeli do srodka , zeby zobaczyc co sie dzieje. Komunikatu o otwarciu domu nie bylo, bo urzednicy zajmuja sie przedszkolakowymi sprawami. W ktoryms komentarzu wyczytalam, ze to wojewoda winien, bo zlecil kontrole w tym obiekcie. Pytan wiele, np. jak prowadzono rekrutacje do tego obiektu? Jak opracowano regulamin pobytu? Radni spali i przespali dobra sprawe a ze wybory blisko, wiec bach do prokuratury zebysmy wiedzieli, ze sie nie patyczkuja, bo chca jeszcze byc radnymi za duze pensje miesieczne – czesto wyzsze niz maja emerytury rolnicy. jakie dokumenty beda przedstawione? czy takie jak mowi”komisja rewizyjna” brudnopisy. Czekamy na rozstrzygniecia brzydkiej sprawy.

 30. Anonim

  Ludzie nie macie pojęcia o czym piszecie, nie rozumiecie jaką kto rolę pełni w mieście żal mi takich ludzi dających manipulować sobą. Urzędnicy pod nadzorem burmistrz zajmują się dokumentacją związaną z Waszym Domem Seniora a nie radni, dlaczego burmistrz ani urzędnicy się nie pojawili ? brak podstawowej wiedzy, nie chce się z Wami gadać szkoda czasu…

  • kurier-kolski.pl

   To prawda. Niestety. Widać to wyraźnie, że wielu mieszkańców Koła myli kompetencje i podległości. Nie znają się, ale zabierają głos. Przykre. Pozdrawiam

 31. zmartwiony

  Jak można było pozwalniać z urzędu doświadczonych inżynierów – sól tej ziemi. To są efekty pracy Misiewiczów Maciaszka.

 32. Banan

  Próba zrzucenia winy na radę to odwrócenie uwagi od Maciaszka i błędów urzędu. Typowe działania klakierow

 33. Kompetentne. Organy Ścigania winny rozpocząć. kontrole od Rady Miasta i Jej. Komisji. Prawda Panie Radny. Janiak. ?

 34. Radni pchają się do koryta aby mieć dodatkową kasę. Dać im 1200zl jak mają seniorzy i niech żyją może nauczą się traktować biedne osoby nic nie robią a biorą dużą kasę.Niedlugo wybory mam nadzieję że te stare dupy odejdą i skończy się mieszanie, aby tak nastąpiło.A Pani Burmistrz i tak będzie z głową do góry w końcu z pustego w pełny nie przelejesz. Można by tu dużo pisać ale brawa dla Pani Burmistrz niech Panią lizną Pani i tak będzie sobą!!!!!

 35. Mleczarz Probst

  Słownictwo klakierów coraz bardziej, ten, no, wyrafinowane….

 36. Apel do seniorów walczcie o swoje prawa macie rodziny niech wam pomogą napewno są w waszych rodzinach osoby wykształcone i nie powinniście zostawić tego bez echa. Sama jestem seniorem i jestem z wami, aż do końca. Pokażcie w wyborach na co was stać jest wasz dużo pozdrawiam was SENIOR!!!!

 37. Banan

  Zobaczymy ilu seniorów wystartuje w wyborach. Wnukami się zajmować a nie w politykę się bawić

 38. Majster

  Piasecki nieuku najpierw skończ szkole a potem się wypowiadaj a odpowiednie służby powinny zająć się tobą… specjalista od podwórka nic więcej taka osoba jest nikim w radzie i nikt nie powinien słuchać tych jego prostackich opinii. Piasecki jakie szkoły skończyłeś?

 39. Do majster

  Majster zapomniałeś jeszcze dodać głąba Co sepleni w okularach tez gowno wie a liście w dps zamiata. Rada do usunięcia głąby i nic więcej specjaliści od swoich kibli w domach

 40. Skontrolowany

  Podsumowując: nuszkiewiczowa broni interesów swoich prywatnych i meza który jest na basenie. Baryła broni córki nauczycielki która uczy na kolejowej, Piasecki broni interesów żony która pracuje w szkole na kolejowej i zatrudnił ja poniecki, musialkowa broni męża obecnie pracownika basenu – ludzie przejrzyjcie na oczy bo taka jest właśnie rada bronią tylko prywatnego interesu a nie miasta. Banda baranów których rozliczymy przy wyborach. Nuszkiewiczowa napluje ci pod nogi jak cię spotkam dwulicowa …..

 41. Wujek Chłodek

  @~Majster

  Twój wpis oraz jego forma dobitnie dowodzi, że to Ty masz problemy z edukacją, że o problemie emocjonalnym już nie wspomnę.

 42. rita

  To moze ktos odważny wyliczy jeszcze jaki interes mają ci ‚seniorzy’ ktorzy ciagle przychodzą na sesje i latają z transparentami broniacymi burmistrza?

 43. Kolanin

  @Skontrolowany,wreszcie ktoś prawdę powiedział i my wyborcy to widzimy…Ci radni i wszyscy co glosowali do prokuratura na ostatniej ,śmiesznej sesji maja interesy i ciągną od miasta ile wlezie,lemingi…Przekroczyli czerwona linie ,trzeba się za nich wziąć.

 44. Banan

  Seniorzy w akcji. Ormo. Zero wstydu. Bardzo dobrze. Zlikwidować ten dom seniora klub adoracji zaplecza intelektualnego Maciaszka. Do roboty się zabrać ormowcy

 45. Marek

  Majster to zwykły ciec. Pokazują poziom kolskich seniorów. Koniec dojenia miasta i zabawy za pieniądze ludzi. Dom seniora to nie prywatny folwark dla kilku osób związanych z Maciaszekiem. Dla kogo? Dla tych co przychodzą na sesję. Do parku wnuki pilnować

 46. Mleczarz Probst

  Dlaczego was tak boli Piasecki czy Baryła? Bo dopytują i dociekają prawdy? Rozejrzyjcie sie ile nieprawidłowości? Ile niejasnych sytuacji? Nieobecność na sesji żadnego z urzędników na czele z panią burmistrz! Dosyć że były chociaż panie z biura Rady. Czepiacie sie rodzin radnych dlatego że są uczciwi i dociekliwi? A moze czepiacie sie ich bo ktoś Wam kazał tak napisac?! Przecież ani Pani Baryła ani Pan Piasecki nie wyszli na środek sali sesyjnej z transparentem w obronie swoich rodzin? Skàd ten chory zarzut? Dobrze, to weźmy na tapetę najbardziej dynamicznego i konkretnego z Rady a wiec Sobolewskiego- czemu nie piszecie konkretów ? Czemu nie piszecie prawdy? Głupio wam że gdyby nie on i pozostała dziesiątka Radnych miasto dawno by popłynęło ? Dostrzegłem na nagraniu jeden transparent odnośnie kredytu. Prosze mi przypomnieć kto proponował naszym dzieciom i wnukom i prawnukom potężne obligacje? Natychmiast macie mi to napisac!
  Mnie jako Kolanina nie obchodzi wykształcenie żadnego z radnych. Żadnego! Nie obchodzi mnie czy ktoś zamiata liście, prowadzi dzialanosc, rzeźbi w marmurze czy gra na playstation.
  Nie obchodziło mnie rownież dla jasności wykształcenie obecnie zawieszonego burmistrza, dopóki sam pierwszy nie zaczął o tym mówić publicznie.
  Dlaczego ci Radni są atakowani? Prosze wejść na bip i zobaczyć jakie składali interpelacje, czego dociekali. Prosze zobaczyć czy były na ich zapytania odpowiedzi a jesli tak to jakie..

  Z moich obserwacji na przestrzeni tych już niespełna czterech lat widać że są to ludzie bardzo różni. Różnią sie miedzy sobą niemal wszystkim ale mieszkańcow naprawdę to nie obchodzi. Podziw budzi natomiast ich zachowanie, zaangażowanie i merytoryczne przygotowanie. Bo właśnie Pan Sobolewski (odkrycie tej kadencji), Pan Piasecki, Pani Baryła, Pan Kuty, czy Pani Brzoska (moja nr 1) to osoby które pokazały jak ważne jest dla nich miasto, ich mieszkańcy, nasza przyszłość.

 47. Mleczarz Probst

  Marku, racja !! pamiętaj że nasze cztery spółki. Powtarzam Nasze, to też nie folwark !!!

 48. Wszystkie te wpisy są naprawdę śmieszne, może któryś z radnych weźmie wnuków do parku i tam się wypowie do wnuków, a nie na sesji.Wybory tuż tuż Panie Maciaszek wracaj do pracy młodzież czeka na jaką kolwiek rozrywkę w Kole ,a nie na bzdury radnych . Zrób porządek i na ryj ich wywal!!!!!

 49. Jeszcze

  Są jeszcze tacy co oprócz dojenia w tej grupie mieli wciąż jakieś aluzje zabawiając się w prekuratora na sesjach bo dziecko nim nie zostało bo przyszła bardzo dobra zmiana i się nie udalo do Burmistrza Maciaszka od początku aby swojego idola z parafii który musiał mu ustąpić wolą mieszkańców wiedząc że kumitywa już się kończy a to najgorsze bo co zrobimy żeby było tak RÓBTA CO CHCETA.

 50. Kolanin

  widzimy jak p.Brzoska mruga na sesji lutowej ,do kogoś z naprzeciwka i ucisza jakiegoś radnego. Chodziło o to by p Burmistrz wygadała się ,ze dom seniora jeszcze nie pracuje…a później nagla kontrola no i stało się ,Koło musi oddac te srebrniki …

 51. Wujek Chłodek

  @~Kolanin

  Wreszcie jeden dociekliwy.
  Nie widziałem tej sesji, ale jeśli jakaś radna na niej mrugała to nie tylko jest karygodne, ale też mocno zastanawiające i daje wiele do myślenia.
  Z takiego mrugania każdy powinien się publicznie wytłumaczyć przed Wysoką Radą, prokuratorem, Bogiem i historią.
  Precz z mruganiem!

 52. Anonim

  Czy burmistrz może na pewno startować w tych wyborach ? czy nie ma przypadkiem przegranej sprawy mobbingu z p. Karoliną ? nie pisało w PK? dobrze pamiętam ? to go chyba automatycznie wyklucza… więc niestety będziecie zawiedzeni, nie będzie stołków dla takich „fachowców” w urzędzie jak w powyższej sprawie. Nim znowu powiecie, że to radni winni tej sytuacji sprawdźcie choć w internecie jakie są ich kompetencje. Urzędnicy siedzą 8 godzin odpoczywają, a radni biegają z dokumentami i wszystko załatwiają…

 53. kiks

  „przegranej sprawy mobbingu” to ta sprawa ze środkowym paluchem i podsłuchiwaniem rozmów,jak mówili na mieście?

 54. Gość

  Do IZA : Kto twoim zdaniem powinien wystartować na radnego.
  Piszesz o autorytetach.Daj przykłady tych osób.
  Jeżeli są tak dobre to poprosimy aby kandydowały do rady miasta i powiatu.

 55. Ojciec Tadeusz

  „Seniorzy”! Przyszli z plakatami żeby nie zapomnieli po co przyszli i dla kogo bo Stanisław potrzebuje

 56. Normalna

  Przyjdzie na to czas napewno wszyscy jak jeden staną oko w oko z mieszkancami przed kamerą i mikrofonem

 57. xr

  @Mleczarz Probst
  Ups wsypałeś rudego kumpla nieładnie

 58. Anonim

  @Banan
  Zmiana nicku nic ci nie da ,przykre to ale faktycznie ORMO
  zrobiło ci kiedyś kuku.

 59. Anonim

  @Mleczarz Probst
  Pierdu ,pierdu,pierdu…

 60. Anonim

  @Majster
  Nie no chłopak się stara jak mu napiszą tak to mówi , zwłaszcza jak udaje specjalistę od wodociągów i tu słuszne pytanie jakie jest jego wykształcenie i dorobek zawodowy w tym temacie ? zresztą wystarczyło posłuchać spotkania z fachowcami odnośnie modernizacji oczyszczalni na pytania Pana inżyniera dowiedzieliśmy się że był pracownikiem…

 61. Janusz Kupczak

  Patrząc na te plakaty nie mogę zrozumieć tych co to pisali .Kto im zlasował tak mocno mózgi .Wstyd przynoszą miastu tak jak jego władza.

 62. kiks

  niektórzy maja zlasowane mózgi i sami o tym nie wiedzą…

 63. Ojciec Tadeusz

  Te seniory to towarzystwo Maciaszka. To jest towarzystwo które czerpie korzyści dla siebie mając innych seniorów tych prawdziwych w poważaniu

 64. Leń kanapowy

  Osoba pisząca pod imieniem Młodzież to jedna i ta sama osoba co Anonim, Senior, Nieznany itd. Wpisuje komentarze pod różnymi imionami żeby wyglądało, że to pisze kilka osób. Radzę się nie przejmować wpisami jednej smutnej i zagubionej życiowo osoby. W Kole jest 22 tys mieszkańców, więc jedna pisząca tutaj osoba to naprawdę nie jest zbyt wielka siła.

 65. Wujek Chłodek

  @~Nieznany

  „Brawo Pani Burmistrz jest Pani odpowiednią osobą na to stanowisko wreszcie niech te stare pruchna z Rady odejdą i przestaną mącić mają swoje koryta niech ich pilnują za długo już dokuczają mieszkańcom w pizduz nimi!”

  Powściągnij emocje i zacznij myśleć!
  Pisanie o osobach starszych wiekiem „stare pruchna z Rady…” w kontekście Pani Burmistrz (nawet pozytywnym) jest ogromnym nietaktem!!!
  Mam nadzieję, że rozumiesz co mam na myśli?

 66. Sympatyk PiSu

  Jakim trzeba być idiota aby widzieć sytuację odwrotnie niż jest przedstawiona a w dodatku przez wojewodę w wyniku kontroli

 67. M

  Stwierdzam ze Rada Miasta do WYMIANY nikt was nie chce robicie same problemy .

 68. Mleczarz Probst

  M ty chyba dawno na mieście nie byłeś. Gdzie ty byś człowieczku był gdyby nie Rada na czele z Komisją Budżetu…

 69. Gość

  ,,PiS ośmielił lumpiarstwo…”,-lumpy,alfonsy i
  złodzieje w akcji

 70. Wujek Chłodek

  A kto to lumpiarstwo” naprodukował” ,jak nie komuna i lemingowe rzady…

  • kurier-kolski.pl

   Tego nie napisał Wujek Chłodek. Proszę nie podszywać się pod nicki stałych Czytelników-komentatorów, bo jeśli będzie to się powtarzało, to zacznę zwyczajnie blokować takie bezczelne osoby. Tak się nie robi!!!

 71. Wujek Chłodek

  Nie wiem, kto jest tak niepoważny, że użył mojego nicka do ostatniego głupawego i prymitywnego komentarza?
  Czy na bardziej rozsądny wpis Cię nie stać Szanowny Forumowiczu?
  Oto ta „produkcja”:

  „A kto to lumpiarstwo” naprodukował” ,jak nie komuna i lemingowe rzady…”

 72. Anonim

  @Wujek Chłodek No chyba nie myślisz ,ze PIS naprodukował,bo po prostu za krótko rządzi-lemingowy forumowiczu.

 73. Mleczarz Probst

  Mojego też ktoś użył :/ Klakierom brak argumentów

 74. Anonim

  @Mleczarz
  Sam przyznałeś że będziesz podpisywać się KLAKIER !!!
  Twojesłowo nie znaczy NIC…

 75. Mleczarz Probst

  Znaczy tyle samo co Twoje klakiereczku. Zrozum że mamy demokracje i jesteśmy równi, czy sie Tobie to podoba CZY NIE 🙂 Mogę się podpisywać Zając w Okularach, mogę Alfons, mogę Aspekt, mogę jak tylko chce i w przeciwieństwie do Ciebie nie biorę za to pieniędzy. Pozdrawiam ziejącego nienawiścią Anonima 🙂

 76. Mleczarz Probst

  I jescze jedno- skoro tak skrupulatnie i gorliwie śledzisz wszystkie wypowiedzi i posty to zapewne odpowiesz mi na pytanie które zadałem wyżej (bo jakoś nikt inny sie nie kwapi). Ale ty, wszechwiedzący, pamiętający wszystko, nawet mój wpis sprzed wielu miesięcy musisz znać odpowiedź.
  KTO PROPONOWAŁ NASZEMU MIASTU POTĘŻNE OBLIGACJE?
  Kto chciał zafundować naszemu miastu ten super-kredyt na wiele, wiele, wiele lat?!
  Odpowiadaj!
  Uwaga! Pytanie na 6tke- Dzieki komu nasze miasto NIE MUSI, powtarzam NIE MUSI spłacać takiego super kredytu?

 77. Kobra

  No to sobie pogadali klakiery radnych,co składają kwiaty przed pomnikami najeźców ze wschodu.Widać ,ze niektórzy nawet maja coś w głowie,wiedza gdzie przecinek postawić ,ale to marny sort dawnych pzpr-owców. Potracili stanowiska i teraz tęsknią za władzą. Atakują każdego kto myśli inaczej niż oni.Trudno,takie życie ,polityka jest zmienna.

 78. Anonim

  @Kobra
  AMEN

 79. Mleczarz Probst

  Pode mnie też ktoś sie podszył. Ps. Cały czas czekam za odpowiedzią na moje pytanie 🙂

  • kurier-kolski.pl

   No to się raczej nie doczekasz, bo to zbyt niewygodne pytanie dla niektórych osób 🙂

 80. Mleczarz Probst

  Dlatego je zadałem. Wkładam kij w mrowisko. A raczej w zamek Gargamela, co klakierki ? 🙂

 81. Bohun

  @Mleczarz Probst
  Ostudź emocje, jesteś takim samym klakierem jak inni
  tylko z innej opcji i nie domagaj się pytań jeśli sam na zadane tobie nie odpowiadasz , pytałem ciebie o różne sprawy i nigdy nie doczekałem się odpowiedzi a co do postawy i dobrego wychowania to tak zachwalany przez ciebie przewodniczący komisji Budżetu niejednokrotnie dał popis prostactwa i to wypowiadając się o kobietach
  i nie było żadnego który by zareagował .Wielu tutaj nie podziela twoich poglądów i z tym pogodzić się powinieneś
  choć myślę że cię na to nie stać, ot jesteś jaki jesteś…

 82. Gość

  ,,Pis ośmielił lumpiarstwo…” …i mamy teraz ,co mamy!!!

 83. Mleczarz Probst

  Bohun! Jak ja za tobą tęskniłem! I te twoje głupiutkie odzywki 🙂

 84. Bohun

  @Mleczarz Probst
  Pierwszy człon tego postu ok ale drugi mowa trawa taki już jesteś okrutny bezwzględny i nie ludzki prawdziwy Mleczarz Probst 🙂

 85. Mleczarz Probst

  Bohun, zajmij sie lepiej swoim członem 🙂
  Ps. Kiedyś mówiłem że jak bedzie zlot fanów Kuriera siedzę obok ciebie Amigo 🙂

 86. Anonim

  @Mleczarz Probst
  Ty ciągle tym knajackim językiem …
  Ps.To byłoby ciekawe 🙂

 87. Mleczarz Probst

  Bardzo serdecznie pozdrawiam znad morza wszystkich sympatyków Kuriera! Oczekujący odpowiedzi na pytanie, podziwiający fale Mleczarz 🙂

 88. Bohun

  @Mleczarz Probst
  Nie mogę doczekać się tego zlotu fanów…
  Życzę miłego wypoczynku, jak będziesz na Helu odwiedź Maszoperię i wychyl szklaneczkę dobrego trunku na pohybel
  tej Radzie.
  Ps. Jak będziesz wracał jakkolwiek byś jechał omijaj Rozłogi !
  🙂 🙂 🙂

 89. redi

  BUBA NA BURMISTRZA.

 90. kiks

  Karma wraca. To co dajesz, to też do ciebie przyjdzie…

 91. Ju

  Do jednego już karma wróciła i to bardzo szybko.

 92. Pingback: Dzienny Dom Seniora istnieje czy nie??? | Kurier Kolski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526