Starostwo porządkuje centrum naszego miasta

Autor: kurier-kolski.pl | 07.10.2017

20170929_133248Nowy parking zgodny z wszelkimi wymogami i przepisami powstał dzięki inwestycji Powiatowego Zarządu Dróg na miejscu gruntowego placu w centrum Koła, pomiędzy PUP a Starostwem. Od wielu lat kierowcy parkowali tam swoje samochody „na dziko”. To kolejny, niestety bardzo mały fragment centrum naszego miasta, który został uporządkowany i zyskał nowoczesny wygląd. Minusem jest tylko to, że stało się to kosztem wycięcia dwóch drzew oraz kosztem kilku miejsc parkingowych, bo na uporządkowanych miejscach zmieści się tylko 14 samochodów, czyli o 10 mniej niż poprzednio. Cóż, coś za coś. Na pewno nie pomoże to w udrożnieniu centrum Koła, za to będzie bezpieczniej i ładniej.

 

Osiem miejsc parkingowych zostało wyznaczonych na placu, gdzie kiedyś, lata temu istniał potem wyburzony parterowy dom – relikt przedwojennej zabudowy Koła. Kolejnych sześć miejsc powstało wzdłuż komunalnej kamienicy stojącej w tym miejscu. Do tej pory kierowcy parkowali tam przodem do okien.

20171002_163901 20171002_163917

??????????????

Screen Shot 10-07-17 at 04.08 PM

Jak powiedział nam mgr inż. Grzegorz Kujawa, Dyrektor PZD w Kole, dużym problemem był brak chodnika dla pieszych w tym miejscu ul. Prusa, a więc wszyscy chodzili po jezdni, tuż za samochodami, co było bardzo niebezpieczne, gdyż każdy z cofających się i włączających do ruchu pojazdów był zagrożeniem dla pieszych. Obecnie ten problem zniknął, bo przy kamienicy pobudowano chodnik.

20171002_163924 20171006_114916

Źródło: PZD w Kole
Opracował: Mariusz Kozajda

8 odpowiedzi do wpisu

 1. Złodziej

  PanieMariuszu prosimy o wywiad z zawieszonym panem Maciaszkem napewno jest niewinny a te nagrania pana Pogody to sfałszowane.

  • kurier-kolski.pl

   Przecież dopiero co był wywiad o Geotermii… Teraz Pan Burmistrz musi dużo odpoczywać po przeżyciach i regenerować siły. A co do winy, to jest dla mnie oczywiste, że prawda zwycięży i wszystko wkrótce się wyjaśni. Rządzi PiS i wierzę, że przedstawiciele tej partii gwarantują prawo i sprawiedliwość w naszym kraju. Na wszystko przyjdzie czas. Pozdrawiam. Mariusz Kozajda

 2. Wujek Chłodek
 3. Mleczarz Probst

  Ja polecam Oddział Zamknięty- Obudź się

 4. Mleczarz Probst

  Zwłaszcza w taką pogodę

 5. rozpiór

  Miejsc z pewnością nie brakuje ,w godzinach szczytu parking przy U.S. świeci pustkami , wystarczy uiścić 1 zł i parkujemy 0,5 godziny , no ale obatele R.P wolą zrobić 20 kółek w poszukiwaniu wolnego darmowego miejsca jak wydać zyla czy 2 zyle ,śmiech – tylko nie liczą że podczas okrążeń spalają paliwo i smrodzą w mieście .
  Słuszna koncepcja dawno trzeba było to zrobić – tylko szkoda że nie podjęto się inwestycji na całej Prusa poniekąd to centrum miasta .
  Czekamy drogi Powiecie na naprawę jezdni na ulicy Sienkiewicza obręb skrzyżowania z 3 Maja i Toruńską to jakieś 150 m

 6. Obserwator

  Dzięki pzd? Miasto też dołożylo to tej inwestycji panie redaktorze

  • kurier-kolski.pl

   Nic mi o tym nie wiadomo. MK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526