Czy Nowoczesna będzie rządzić Kołem? Wywiad z posłanką naszego okręgu Pauliną Hennig-Kloską [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 10.10.2017

Tuż przed ostatnimi wydarzeniami z udziałem CBA udało nam się porozmawiać z posłanką na Sejm z naszego okręgu Pauliną Hennig-Kloską, przy okazji jej bytności w Kole. Posłanka Nowoczesnej – trzeba przyznać – jest w Kole dość często i już nieraz udowodniła, że utrzymuje kontakt z wieloma osobami z naszego terenu, stara się mieć kontakt z wyborcami i władzami miasta oraz powiatu kolskiego, interesuje się życiem naszej społeczności lokalnej. Po co przyjechała tym razem? O jakich sprawach rozmawiała w Starostwie? Jak ocenia współpracę z władzami miasta i powiatu? Czy Nowoczesna zamierza za rok przejąć władzę i rządzić Kołem? Kiedy odbędzie się spotkanie mieszkańców z posłanką? O tym wszystkim i nie tylko dowiecie się z naszej rozmowy z posłanką. Zachęcamy do oglądania (tylko 9 minut).

 

W sobotę, 30 września br, członkowie Nowoczesnej wyszli na ulice Koła z akcją „Bank Pomysłów i Mapa potrzeb dla Miasta Koła”. Akcja prowadzona była od ponad miesiąca w Internecie i dotyczyła oceny funkcjonowania kolskiego samorządu. Miała również na celu zebranie pomysłów oraz potrzeb naszych mieszkańców związanych z rozwojem miasta .

Ponad 70 wypełnionych ankiet w trzy godziny, napawa optymizmem i pokazuje zaangażowanie społeczeństwa w działalność samorządową.

-Z naszej ankiety wynika, że kolscy Radni po raz kolejny powinni się pochylić nad naszym projektem „Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej”, gdyż (w 92 % odpowiedzi) byli za tym mieszkańcy – powiedział Robert Gajda, szef miejscowych struktur Nowoczesnej.

Gajda poinformował również, że wyniki ankiety zostaną przedstawione i omówione na spotkaniu 16 października w MDK o godzinie 18.00, z Posłami Pauliną Hennig-Kloską, oraz Adamem  Szłapką.

20170930_091920 20170930_104932 20170930_095859 20170930_095855 20170930_095028 20170930_094613 20170930_093054

Źródło: Nowoczesna – Koło

**************************************************************************************
owoReklama

22 odpowiedzi do wpisu

 1. xyz

  Chyba zapiszę się do Nowoczesnej, mam już dość PIS-u i PO

 2. Obserwator

  Moim zdaniem Nowoczesna koło jest współwinna że referendum nie wyszło. Gdzie wtedy Pani była?

 3. Irena J

  Robert Gajda to dobry kandydat nie uwikłany w lokalne układy!.Robert naszym burmistrzem!

 4. Mleczarz Probst

  Ja już sam nie wierze w to co czytam

 5. kolanin

  do obserwatora. Jak również Nowoczesna odpowiedzialna jest za koklusz, gradobicie i trzęsienia ziemi.

  Pomyśl co piszesz. Pokaż drugie struktury w mieście, które tak prężnie działają. Walka o sądy to oni wyszli na ulice i nie obawiali się konsekwencji. Pozostali siedzieli na grzybach, bądź na wakacjach. Walka o pracowników basenu, tez podnieśli rękawice, Plan rewitalizacji koła również uczestniczyli w jego powstawaniu. Uważam, że tym ludziom należy się podziękowanie i szacunek, a nie wylewanie własnych żali i nie spełnionych ambicji.

 6. Gość

  Przecież Nowoczesna to nowsza odsłona Platformy Obywatelskiej .
  Te same poglądy.
  Pan Robert z rodziną ma chrapkę na to stanowisko ale nie ,nie o takiego burmistrza nam chodzi !

 7. Mleczarz Probst

  Kolanin, miarkuj troche, bo podniecasz sie za bardzo. Istotnie podobaja sie mnie i moim bliskim niektóre działania, ale bez przesady..

 8. xx yy zz

  Jesteśmy ,za głęboką reformą sądów . Już dość korupcji w sądach .
  Na fotkach widoczne były tzw. dzieci resortowe.Więc celebrowali spotkania przed Sądem . Było to żenujące.Dokonaliśmy analizy kto kim jest i dlaczego występuje.
  Jesteśmy bezpartyjni.Za to trzeźwo patrzący na politykę i wszystko co się wokół nas dzieje.
  Mamy bardzo podobne zdanie do : Gość

 9. obywatel

  Do xx yy zz . Opublikuj analizę a nie siejesz plotki. Jeżeli tak trzeźwo patrzysz na politykę to zacznij działać.

 10. Piszcie marudy co chcecie. Już z doświadczeniem, wykształceni, ambitni, zaangażowani i znający problemy Koła, każdy z nich ma pracę i zajęcie w biznesie komercyjnym a nie zjeżdża w wybory z państwowej posadki. Jeszcze dwa lata temu nikogo z nich nie widziałem w polityce i to mi starczy. Mam dosyć nauczycieli i „państwowców” jako włodarzy Koła. Ja im kibicuję… bo komu w Kole …??? chyba nie „dyrektorowi” który niby zarabiał 1 500 PLN…..

 11. Irena J

  Robert rozkręci to miato Koło, które buksuje w miejscu!

 12. Tak mi się coś wydaje...

  …że teraz im się zwolnił „idealny” kandydat na burmistrza i nie jest to bynajmniej pan Robert przewodniczący lokalnych struktur. Co do tej współpracy z włodarzem, wszak żona radnego .N została wicedyrektor szkoły i to jeszcze zarządzanej przez „skonfliktowanego” z Maciaszkiem dyrektora. Dla niezorientowanych: działacze .N zasiadali w komisjach referendalnych w zeszłym roku reprezentując stronę właśnie Maciaszka.

 13. Tom Bombadil

  Pogubić się w tym wszytskim można

 14. I co z tego, że siedzieli w komisjach. Różni ludzie siedzieli. Zresztą jak pamiętam to właśnie p. Robert wprowadził we współpracy z Burmistrzem kartę seniora/ rabatową w Kole i nie ukrywał swojej współpracy i chęci aby rozwijać miasto. Uwielbiam te teksty…. j.w. jest be bo nie oglądał się na swoje poglądy polityczne i próbował coś robić dla mieszkańców. Na pewno powinien jak teraz Radni robić wszystko na złość – nie ważne dobre pomysły czy złe tylko pytanie burmistrzowi czy mieszkańcom?????

 15. nskksXN

  „Czy Nowoczesna będzie rządzić Kołem”. Rozumiem, że to artykuł z. gatunku fantasy? Nikt na nich nie zagłosuje. A to, ze Pan Gajda stał przy burmistrzu nikt nie zapomniał. Ktoś wpisał, że Pan Gajda rozkręci miasto…. haha nie rozśmieszajcie ludzi. Mam pytanie do Pana redaktora i prosiłbym o odpowiedź, a nie tak jak w większości przypadków usuwanie wpisu. Czy Pan Panie redaktorze Mariuszu Kozajda wziął od Nowoczesnej wynagrodzenie za reklamę, ogłoszenie lub ten artykuł? Tzn chodzi mi o to, czy właściciel tego portalu-bloga otrzymał od Nowoczesnej jakieś wynagrodzenie?

  • kurier-kolski.pl

   Bloga to może sam masz złośliwy człowieczku na własny użytek gdzieś w necie… Ten portal istnieje już prawie 8 lat. Codziennie odwiedza go i czyta wiele tysięcy osób.

   Co do finansów i reklam, nie muszę się tłumaczyć z niczego jakiemuś anonimowemu złośliwcowi. A tym bardziej kłamcy, który wypisuje brednie. Gdybyś był taki mądry na jakiego pozujesz, to byś wiedział, że przy artykule płatnym byłaby na końcu notatka „artykuł sponsorowany”. Czemu nie czepiasz się tych mediów, którzy od lat biorą pieniądze z budżetu miasta???

   A co do usuwania komentarzy, to osoby, które wchodzą tu często dokładnie wiedzą, że jest nieprawdą jakobym usuwał wpisy „w większości przypadków”. Zdarza się to niezwykle rzadko i w bardzo uzasadnionych przypadkach, a na dodatek staram się w miarę możliwości odpowiadać na pytania czytelników, a nie usuwać wpisy. W ciągu ostatniego roku były usunięte dosłownie 2 komentarze ze względu na łamanie regulaminu.
   MK

 16. Tom Bombadil

  Bez sensu, ja nie chce takich kandydatów:(

 17. zorientowany

  Do tak mi się cos wydaje
  jeśli chodzi o twoje stwierdzenie „Co do tej współpracy z włodarzem, wszak żona radnego .N została wicedyrektor szkoły i to jeszcze zarządzanej przez „skonfliktowanego” z Maciaszkiem dyrektora. ”
  To Pan Radny o którym wspominasz nie jest członkiem Nowoczesnej już prawie od roku. Jak byś śledził profil N, albo interesował się doniesieniami mediów lokalnych, to byś takich głupot nie wypisywał.

 18. Życzliwa

  Jak widzę boli wielu działanie Nowoczesnej w Kole. Może byście chcieli, aby to wasi kolesie tak działali, a tu osoby młode, inteligentne, wykształcone, z własnymi firmami wzięli działanie w swoje ręce. Mówicie, że nie zapomnicie jak Pan Gajda stał przy burmistrzu, a przypomnijcie ile osób, ilu przedsiębiorców stało tam również, wszyscy wierzyli w zmianę standardów, wszyscy mieli dosyć niedouczonych nauczycieli.
  Ja będę wspierała działania tych ludzi. Panie Robercie niech Pan się nie przejmuje tymi hejtami, to wszystko z zazdrości, że Panu coś wychodzi a innym nie. Róbcie swoje a ludzie was wybiorą

 19. Mleczarz Probst

  No to są chyba jakieś jaja?

 20. "złośliwy człowieczek"

  Panie Mariuszu proszę sie tak nie unosić i mnie nie obrażać. W tym roku i poprzednim usunał Pan chyba moich więcej komentarzy niż dwa – ponieważ były niewygodne dla Pana osobiście, bo zadawałem pytania dotyczące artykułów. Pytania merytoryczne, a pan oczywiście najpierw się denerwował i mnie obrażał -jak teraz, a potem usuwał. Poza tym kulturalna rozmowa nie polega na obrażaniu. Rozumiem, że nie chce Pan odpowiedzieć na pytanie o finanse, ale brak odpowiedzi jest już odpowiedzią. Redaktor tak poczytnego portalu chyba nie może czytelników obrażać takimi epitetami. przeczyta co to jest blog.

  Złośliwy człowieczek

  • kurier-kolski.pl

   A kogo niby ja obrażam? Anonimowy wpis w Internecie? Nie widzę tu żadnej realnej osoby. Wszyscy tu wiedzą kim ja jestem, kto pisze i z kim tu piszą, a ty kim jesteś? Duchem? Chcesz polemiki, chcesz dyskusji na argumenty, to ujawnij się, odważnie napisz kim jesteś, spotkaj się ze mną na żywo, niech wszyscy wiedzą i widzą. Niech będzie transparentnie. Kłamliwe atakowanie mnie anonimowo jest niezwykle wygodne, prawda? Nie można się skutecznie bronić przed bezczelnymi kłamstwami anonimowej osoby. Z resztą, przed kim i przed czym ja mam się bronić? Nie poczuwam się do robienia niczego złego. To wszystko to zwyczajne bicie piany i próba mieszania Czytelnikom w głowach.

   Nie muszę znosić kłamstw i pomówień, więc jeśli takie się pojawiają pod artykułami, mam prawo usunąć komentarz. Powtórzę – w tym roku góra 2 razy z tego skorzystałem. Oj, przepraszam, może jednak 5, bo jeszcze usunąłem kilka komentarzy bardzo obraźliwych dla burmistrza. Pewne granice krytyki muszą być zachowane. I taka jest prawda.
   Co do odpowiedzi, to odpowiedziałem, choć wcale nie musiałem.
   I sprawę uważam za zamkniętą.
   MK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526