Doktor Cezary Chmielecki będzie zarządzał kolskim Szpitalem!

Autor: kurier-kolski.pl | 19.10.2015

dr-Cezary-ChmieleckiDoktor nauk medycznych Cezary Chmielecki w  piątek został poproszony przez władze powiatu kolskiego o natychmiastowy powrót z urlopu i podjęcie się kierowania kolskim Szpitalem. Od dziś pełnił on obowiązki Dyrektora Naczelnego tej placówki. Przypomnijmy, że była już dyrektorka SPZOZ w Kole Barbara Graczyk-Malińska niedawno zwolniła doktora Chmieleckiego ze stanowiska Dyrektora ds. Lecznictwa. Chyba nie spodziewała się, że teraz to on zastąpi ją na tym najwyższym stanowisku w kolskiej lecznicy. Ale to nie koniec wieści ze Szpitala. Co jeszcze tam się obecnie dzieje?

Jak już wcześniej pisaliśmy, zwolniona w czwartek przez Zarząd Powiatu Kolskiego Dyrektor Naczelna szpitala w Kole dostarczyła zwolnienie lekarskie.

W piątek dowiedzieliśmy się ze źródeł zbliżonych do kolskiego Starostwa, że Dyrektorka ds. Administracyjno-Gospodarczych SPZOZ w Kole także nagle zaniemogła, a z kolei Dyrektorka ds. Lecznictwa udała się na urlop i miała wyjechać za granicę. Tym samym w placówce zapanowało przysłowiowe „bezkrólewie”. W tej sytuacji władze powiatu musiały natychmiast i zdecydowanie zareagować, by zażegnać ten niespodziewany kryzys kadrowy.

Jak się dowiedzieliśmy, p.o. Dyrektor dr n. med. Cezary Chmielecki dziś, w poniedziałek, ma odbyć spotkanie i rozmowy ze związkami zawodowymi.

IMG_0813
Dr n.med. dyr. Cezary Chmielecki wraz z pielęgniarkami przy nowym kardiomonitorze monitorującym pracę serca pacjenta na Oddziale Wewnętrznym II (fot. archiwum – 2011 rok)

Przypomnijmy, że doktor Chmielecki rozpoczął pracę jako Dyrektor ds. Lecznictwa SPZOZ w Kole w 2011 roku i od razu stworzył Oddział Wewnętrzny II, którego został ordynatorem. Oddział został utworzony decyzją Dyrektora dra Cezarego Chmieleckiego w budynku dawnego Oddziału Płucnego, poza głównym budynkiem kolskiego Szpitala. Jego staraniem przeszedł gruntowny remont. Budynek już wcześniej by odnowiony z zewnątrz, a potem odnowiono jego wnętrze. Odświeżony oddział dużo lepiej służył zdrowieniu pacjentów.

Nie dość tego, doktor Chmielecki zadbał, by wyposażyć „dwójkę” w nowy sprzęt medyczny. Nowe i estetyczne były nawet stojaki do kroplówek czy kosze na śmieci. Zakupiono nowe kardiomonitory, a niedługo potem zakupiono kolejny sprzęt kardiologiczny do przeprowadzania akcji reanimacyjnych. W czasie ostatnich kilku lat doktor-dyrektor wystarał się o wiele nowego sprzętu dla całego kolskiego Szpitala, dla wszystkich jego oddziałów.

Zdjęcie główne w rotatorze – źródło strona internetowa SP ZOZ w Kole

20 odpowiedzi do wpisu

 1. ja

  co za bzdury….

 2. Anonim

  Żadne bzdury.Doktor to bardzo w porzadku człowiek.Uratował mi życie i zawsze bede go cenić.Ciesze sie,że to wlasnie on bedzie szefem całego szpitala.
  Zycze powodzenia!

 3. KoLaNkA

  Masakra, ten lekarz jak został zwolniony z funkcji zastępcy dyrektora zrezygnował z pracy ordynatora i lekarza w szpitalu. Teraz nagle zostaje dyrektorem, troche to dziwne

 4. KoLaNkA

  Jak się tak wcześniej starał to dlaczego dopiero teraz powstała zmiana na stanowisku dyrektora szpitala? Najpierw zewnętrzny audyt o którym nie ma w tym artykule a potem zmiana dyrektora, ciekawe jak długo na prywatyzację będziemy czekać. A gdzie wzmianka, że to naciski z góry i wniosek radnego z Rady Społecznej powołanej w maju wnioskował o usunięcie pani dyrektor? A może ktoś się zainteresuje jak powołane zostały osoby do Rady Społecznej? Bo widać tam same znane nazwiska a może by tak zwykli mieszkańcy zasiedli w takiej radzie?

 5. jehhe

  No wreszcie ktoś z klasą zastąpił tà babe z piekła rodem,super!

 6. Anonim

  Jakbys uwaznie czytała a nie była taka guła to byś wiedziała ,że o audycie było pisane w jednym z wczesniejszych artykulów.I nie wymądrzaj sie tak.Widac ,że masz interes w tym że bronisz starych układów.

 7. KoLaNkA

  anonim nie mam żadnego interesu, a może ty masz interes w tym żeby zmienić władze szpitala i szybko go sprywatyzować bo tak to się skończy

 8. praownik

  Pozwólcie wykazać się Dyrektorowi, rzucanie mu teraz obelg i kłód pod nogi jest na poziomie zerowym. Każdy swoje 10 minut ma. Poprzednicy niestety nie wykazali się tak jak oczekiwał tego personel, starostwo i pacjenci. Znam pracę dr Cezarego Chmieleckiego a przede wszystkim jego oddanie temu Zakładowi. Dość już szczekania….pacjenci nadal przychodzą do szpitala, praca idzie do przodu, pomimo że teraz 1 robić musi to co robiło dom tej pory 3 dyrektorów. Można? ….można

 9. dcc

  Popieram przedmówce.Ujadają tylko pieski,które teraz boją się zwolnień,a praca szpitala idzie w tym momencie normalnie i miejmy nadzieję,że dla pacjentów będzie coraz lepiej. Pan doktor Chmielecki już nie raz udowodnił,że jest skuteczny i potrafi załatwić co trzeba dla ludzi,a przede wszystkim ma poparcie większości pracowników.Nie jest konfliktowy i konfliktow nie lubi.

 10. racja?

  Dobrze sie stało ze dziecko oknem nie wyleciało a co przyniesie przyszłosc to dopiero sie okaze i zadne spekulacje teraz tego nie zmienia.

 11. Realistka

  Doczekalam się wreszcie że zakład pracy kojarzy mi się przyjemnie. Nie idę tam jak do obozu z obawą kiedy wywoła się mój numer. Tak. Właśnie tak się tam czułam. Dajcie doktorowi pracować i przede wszystkim pomóc mu. To jest człowiek z klasą i poszanowaniem pracy innych ludzi. Specjalista w swej dziedzinie więc pozwólmy mu poprowadzić nas. Obdarzyć kogoś zaufaniem to więcej niż mieć wygrana na loterii.

 12. Gggg

  Dobrze ze zgodził się wrócić i podjąć to nie lada wyzwanie. nikt go już nie będzie blokować i nie dopuszczać do słowa jak to było dotychczas. Dobrze że otaczają go ludzie którzy nigdy w niego nie zwatpili i wspierali go w tej trudnej chwili….

 13. mjr

  Wszystko było ukartowane ,za moment będzie prywatyzacja naszego szpitala. Boże widzisz i nie grzmisz co w tym Kole się wyrabia .
  To dopiero jest prywata!
  Miasto i Starostwo.Wszędzie prywata i korupcja !

 14. jatka

  nastał czas spokoju, zrozumienia ,rozmowa w sposób ludzki przede wszystkim.Czas okaże co wykryje audyt i wtedy będziemy wiedzieć co jest grane .Dyrektor Chmielecki jest wieloletnim pracownikiem tego szpitala ,wspaniałym był kiedys ordynatorem na wew 1 i teraz gdy pełni ta funkcję na wew 2

 15. zwykłymi to są ci z rady ze Świdrem i Jabłońskim na czele a zwykli ludzie są wielcy i proszę cenić się a nie nazywać że oni to są kimś i czymś bo jedynie są bufonami i zwolnienie dyrektorki nie wchodzi tu w grę

 16. Powiem krótko, Dr. Chmielewski jest konkretny ,wymagający i potrafi ratować życie chorym. Ja jestem tego przykładem. To zdolny Lekarz jak jego brat w Kłodawie. Wreszcie fachowiec na właściwym stanowisku. Bez ubliżania Pani Malińskiej, ale zaczynała jako pielęgniarka, może nie dała rady na tak odpowiedzialnym stanowisku?

 17. jatka

  fachowi ludzie wreszcie na odpowiednim stanowisku, z ludźmi nalezy ,a wręcz trzeba umieć rozmawiać!!!!!!!!!!!! DIALOG DOPROWADZA DO CZEGOŚ ,A MONOLOG NICZEMU NIE SŁUŻY .JEST DOBRZE !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 18. Anonim

  A co to za zdjęcie?

 19. pacjentka

  Nie żartujcie że jest dobrze jak byś lezal na Odziale
  u Chmieleckiego to miał byś inne zdanie BZDURA a nie
  Fachowa opieka gdzie opieka lekarska po poludniu
  Po wypis trzeba jechać do Klodawki do gabinetu
  Może ktoś to pruszy .Opieka żadna pomocy udziela m
  Tylko doktor Leciejewska i jej dziękuje a o dyrektorze Chmielewskim
  Nie będę się wypowiadala szkoda czasu i pieniędzy

 20. Anonim

  cezary $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$hmielecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526