Piąty mecz bez porażki

Autor: kurier-kolski.pl | 19.10.2014

Resize of IMG_2140Kolejne spotkanie piłkarskie pomiędzy miejscową Olimpią Koło a Kanią Gostyń zakończyło się wygraną miejscowych w stosunku 2:1. Należy zaznaczyć, że Kania jest czerwoną latarnią w grupie południowej IV ligi. Kibice jak i piłkarze liczyli, że zwycięstwo przyjdzie im łatwo. Nic z tych rzeczy. Goście to dobrze wyszkolona drużyna potrafiąca grać. Mecz był o charakterze wyrównanym, ale bliżej szczęścia byli kolanie i oni słusznie zdobyli 3punkty.

Prowadzenie zdobyli kolanie w 10.minucie, kiedy to po akcji Antosika z Kotkowskim ten ostatni strzelił gola na 1:0. Tuż przed przerwą w ostatnich sekundach Antosik podwyższył na 2:0. Zaraz po tym golu sędzia odgwizdał koniec pierwszej połowy, tak że gra nie została już wznowiona.

Resize of IMG_2121

Resize of IMG_2120

Po zmianie stron Olimpia więcej uwagi poświęcała na obronę własnej bramki, nastawiając się na grę z kontry. W 55.minucie Chwaliszewski po dośrodkowaniu z prawej flanki zdobył bramkę, ustalając tym samym wynik meczu. Pięć minut przed końcem spotkania Kotkowski z Olimpii oddał silny strzał, ale dobrze dysponowany bramkarz gości wybił piłką na róg.

Tym razem na boisku nie wystąpiłJarek Kawka, bowiem trener Mikusik uznał, że nie ma takiej potrzeby. Popularny „Kawa” miał więc dużo czasu przyjrzeć się grze swoich kolegów. Po meczu Kawka powiedział: – Mecz uważam za bardzo wyrównany i najsprawiedliwszym wynikiem byłby remis, ale cieszę się, że szczęście uśmiechnęło się do nas i 3 punkty zostały w Kole. Kania Gostyń to jeden z lepszych zespołów, które gościliśmy w Kole i miejsce zajmowane przez tę drużynę w ligowej tabeli nie jest adekwatne do poziomu gry reprezentowanej na boisku. Co do naszej drużyny, tak jak mówiłem na początku rozgrywek, po 7-8 kolejce powinno wszystko odpalić i tak się stało. Wygrana z Kanią to 5 mecz z rzędu bez porażki.